Bezlitośni [Trampkarze: Piast Żerniki – Forza II Wrocław]

Sądząc po wcześniejszych wynikach przeciwnika można było spodziewać się na Osinieckiej gradu bramek w zaległym meczu I kolejki okręgowej ligi Trampkarza. Tym bardziej, że do zespołu Piątkowskiego powróciło kilku kontuzjowanych wcześniej zawodników.

Licznie zgromadzeni na trybunach żernickiego stadionu kibice nie zawiedli się. Gospodarze już do przerwy zaaplikowali swojemu rywalowi sześć goli, mimo tego, że trener Piątkowski co rusz dawał odpoczywać swoim podstawowym zawodnikom. Na boisku zamiast nich pojawiali się młodzicy, którzy również dzielnie radzili sobie z rosłymi przeciwnikami.

Klasą sam dla siebie w meczu przeciwko Forzie II Wrocław był Mikołaj Widawski, który zdobył aż cztery bramki. Forma skrzydłowego Piasta wyraźnie rośnie, a fakt przebytej niedawno poważnej kontuzji zdaje się już być tylko odległym wspomnieniem.

Na pochwały zasługuje jednak cały zespół. W środku pola bardzo dobre zawody rozgrywali Mateusz Sułkowski i Rafał Strzelecki, a blok defensywny składający się z Blachy, Szymkowiaka, Konfederata i Grzesia oraz Mateusza Ślepeckiego i Michała Kowalskiego okazał się nie do pokonania dla rywali zza miedzy.

Również jednak w ofensywie świetnie radzili sobie Daniel Wojsa, Jan Woźniak i Mateusz Solnica, a wspomagający ich na flankach Rachwalik, Widawski i Sapija, a także młodziutcy Majecki i Gemza dopełnili obrazu całości.

Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Piasta 9:0, a bramki strzelali:

Mikołaj Widawski – 4, Rafał Strzelecki, Daniel Wojsa, Mateusz Solnica, Jan Woźniak i Hubert Grześ.

Za kilka dni Piast jedzie na mecz czwartej kolejki do rywala zza rogu Sportingu Wrocław. Derby mogą przyciągnąć na Trawową sporo sympatyków młodzieżowej piłki nożnej. Spotkanie pomiędzy Sportingiem i Piastem odbędzie się w sobotę. Pierwszy gwizdek już o godz. 11.00.

Zapraszamy. Hej Piast!!!