Bliscy zatrzymania lidera

Piłkarze Piasta byli bardzo bliscy jako pierwsi w sezonie zatrzymania lidera z Dzierżoniowa. Mecz Piasta z Lechią okazał się bardzo zacięty, a rozgrywany był głownie w środku pola. Faworyzowany lider nie potrafił zdominować ambitnie grających gospodarzy, a sytuacji podbramkowych w całym meczu było jak na lekarstwo.

Kluczowa dla losu meczu okazała się 86 minuta, kiedy to dobrze sędziujący zawody arbiter z Jeleniej Góry podyktował bardzo kontrowersyjny rzut karny po faulu na Eltonie. Ku rozpaczy kibiców i zawodników Piasta egzekutor z Dzierżoniowa nie pomylił się nie dając szans na skuteczną interwencję Matlakowi.

Piast uległ ostatecznie Lechii Dzierżoniów 0:1, ale zachował 13 miejsce w tabeli. Przed Wrocławianami ostatnie bardzo ważne mecze z bezpośrednimi rywalami. Długi weekend przyniesie na pewno sporo emocji. W czwartek ekipa Grzegorza Podstawka uda się do Strzegomia na mecz z tamtejszym AKS, a w sobotę na Osinieckiej zagości zespół Moto Jelcza Oława. Miejmy nadzieję, że nieźle wyglądający Wrocławianie na finiszu rozgrywek odbiorą co ich i pokusza się o komplet punktów.