Dlaczego
Akademia Piast

Podstawowym atutem WAP Piast jest fakt, iż misja klubu zakłada szkolenie dzieci od najmłodszych lat, aż po wiek dojrzały. Bardzo ważnym elementem ścieżki kariery młodego adepta jest pierwszy zespół Piasta Żerniki, który utrzymywany jest na poziomie najwyższej ligi dolnośląskiej. Osiągnięcie przez młodego piłkarza Akademii wieku i umiejętności predysponującej go do gry w IV lidze staje się jednym z podstawowych założeń działalności Akademii Piast. Każdy, kto zastanowi się nad przyszłością swojej pociechy i przeanalizuje możliwe drogi rozwoju z pewnością dojrzy szansę, jaką przed adeptami Akademii Piast stawia kierownictwo klubu z Żernik.

Ogromnym atutem WAP jest posiadanie własnych obiektów sportowych. Baza sportowa przy ul. Osinieckiej nieustannie się poprawia. Działacze klubu i akademii inwestują sporo w rozwój infrastruktury. Powstają nowe boiska trawiaste, które umożliwiają młodym piłkarzom naukę gry w piłkę nożną w warunkach naturalnych i bezpiecznych dla stawów. Gra na trawie jest nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim zdrowa i pozwala dziecku w naturalny sposób stawiać pierwsze kroki w swojej karierze.

Misja Akademii

Wrocławska Akademia Piłkarska Piast (WAPP) powstała jako inicjatywa grupy sympatyków sportu dziecięcego i młodzieżowego, działających w oparciu o realia dolnośląskiego futbolu od dziesiątek lat.

Celem założycieli akademii jest kształcenie oraz wychowywanie dzieci i młodzieży w duchu rywalizacji fair-play. Wartością nadrzędną jest rozwijanie pasji oraz podnoszenie wartości osobowych młodych ludzi poprzez krzewienie wśród nich uczciwości, sumienności, a także szacunku, zarówno do samej rywalizacji, przeciwnika, ale również osób z własnego otoczenia. Wierzymy, że tak kształtowane postawy, zaowocują w życiu dorosłym.