Dlaczego
Akademia Piast

Podstawowym atutem WAP Piast jest fakt, iż misja klubu zakłada szkolenie dzieci od najmłodszych lat, aż po wiek dojrzały. Bardzo ważnym elementem ścieżki kariery młodego adepta jest pierwszy zespół Piasta Żerniki, który utrzymywany jest na poziomie najwyższej ligi dolnośląskiej. Osiągnięcie przez młodego piłkarza Akademii wieku i umiejętności predysponującej go do gry w IV lidze staje się jednym z podstawowych założeń działalności Akademii Piast. Każdy, kto zastanowi się nad przyszłością swojej pociechy i przeanalizuje możliwe drogi rozwoju z pewnością dojrzy szansę, jaką przed adeptami Akademii Piast stawia kierownictwo klubu z Żernik.

Ogromnym atutem WAP jest posiadanie własnych obiektów sportowych. Baza sportowa przy ul. Osinieckiej nieustannie się poprawia. Działacze klubu i akademii inwestują sporo w rozwój infrastruktury. Powstają nowe boiska trawiaste, które umożliwiają młodym piłkarzom naukę gry w piłkę nożną w warunkach naturalnych i bezpiecznych dla stawów. Gra na trawie jest nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim zdrowa i pozwala dziecku w naturalny sposób stawiać pierwsze kroki w swojej karierze.

Kierownictwo WAP Piast stawia na sprawdzoną i doświadczoną kadrę szkoleniową. Trenerzy Akademii tworzą zgrany zespół różnych charakterów i doświadczeń. Wszystkich nich jednak łączy jedna najważniejsza cecha – pasja. Pasją wszystkich trenerów Piasta jest nie tylko sam futbol, ale również praca z dziećmi. Ich wychowywanie i szkolenie. Zarówno pod względem sportowym, jak i behawioralnym.

Oprócz samych zajęć grupowych WAP Piast proponuje również indywidualne szkolenia dzieci w bardzo atrakcyjnej ofercie cenowej. Zajęcia 1×1 powodują, że u wielu chłopców postęp sportowy widać gołym okiem. W planach kierownictwo akademii ma również indywidualną pracę z bramkarzami, a także treningi motoryczne i koordynacyjne. Wprowadzone zostaną także zajęcia z psychologii sportu.

Akademia jest częścią klubu. To oznacza, że dzieci utożsamiają się z piastowskimi barwami nie tylko przez sam fakt uczęszczania na treningi, ale przede wszystkim przez możliwość dopingowania, wspierania na meczach ligowych, a także bezpośredniego podglądania pierwszej drużyny Piasta. A jest od kogo się uczyć. W drużynie trenera Waldemara Tęsiorowskiego, który jest legendą sam w sobie występuje wielu utalentowanych piłkarzy, a kilku starszych zawodników wiele lat spędziło na najwyższym poziomie piłkarskim w naszym kraju. Możliwość podglądania takich piłkarzy jest nieodzownym elementem rozwoju dzieci i młodzieży Wrocławskiej Akademii Piłkarskiej Piast.

Misja Akademii

Wrocławska Akademia Piłkarska Piast (WAPP) powstała jako inicjatywa grupy sympatyków sportu dziecięcego i młodzieżowego, działających w oparciu o realia dolnośląskiego futbolu od dziesiątek lat.

Celem założycieli akademii jest kształcenie oraz wychowywanie dzieci i młodzieży w duchu rywalizacji fair-play. Wartością nadrzędną jest rozwijanie pasji oraz podnoszenie wartości osobowych młodych ludzi poprzez krzewienie wśród nich uczciwości, sumienności, a także szacunku, zarówno do samej rywalizacji, przeciwnika, ale również osób z własnego otoczenia. Wierzymy, że tak kształtowane postawy, zaowocują w życiu dorosłym.

Nieodzownym elementem szkolenia we Wrocławskiej Akademii Piłkarskiej Piast jest ciągłe podnoszenie umiejętności sportowych. Ma się to przekładać na możliwości wyboru przez adepta akademii drogi, jaką obierze w dorosłym życiu. Chcemy, aby każdy z naszych podopiecznych, jak równy z równym, mógł rywalizować ze swoimi rówieśnikami o spełnianie swoich marzeń z dzieciństwa. W tym celu wprowadziliśmy szczególne standardy dotyczące, zarówno systemu pracy z dziećmi, kwalifikacji i doświadczenia kadry szkoleniowej, jak również samego sprzętu treningowego. Chcemy zapewnić naszym podopiecznym najlepsze możliwe warunki do rozwijania swoich umiejętności. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Jednym z podstawowych założeń filozofii Wrocławskiej Akademii Piłkarskiej Piast jest możliwość kontynuacji szkolenia dziecka  na możliwie najwyższym poziomie w kolejnych grupach wiekowych. Chcemy, aby wychowanek naszej akademii miał możliwość rozwoju od pięciolatka, aż do wieku seniorskiego. Nieustannie pracujemy nad tym, aby zapewnić naszej młodzieży możliwość startu do profesjonalnej kariery z odpowiednio wysokiego poziomu.

Przygotowanie do rywalizacji na poziomie wyczynowym nie jest jednak najważniejszą ideą przyświecającą założycielom Wrocławskiej Akademii Piłkarskiej Piast. Zdajemy sobie bowiem doskonale sprawę, że nie każde dziecko zostanie wyczynowym sportowcem. Według nas jednak, każde powinno być przygotowane na to, aby wkraczać w dorosłe życie jako człowiek zdrowy i wysportowany. Niestety, problem kondycji nastolatków poraża dzisiaj swoimi konsekwencjami. Dlatego filozofia WAP Piast to zdecydowany nacisk na zdrowe żywienie i prawidłowy rozwój młodych adeptów naszej akademii. Przygotowani jesteśmy do pracy zarówno z dietetykiem, jak również psychologiem zdrowego żywienia.     

Swoim zasięgiem Wrocławska Akademia Piłkarska Piast obejmuje głównie zachodnią część Wrocławia. Obiekty sportowe zlokalizowane są na Żernikach, jednak objęte działaniem akademii są wszystkie przylegające bezpośrednio i pośrednio osiedla. Wkrótce przy stadionie Piast przebiegać będzie część obwodnicy która spowoduje, że dojazd do obiektu akademii stanie się prosty i szybki.