Druga wygrana Piasta

Osłabieni brakiem pauzującego za kartki Mojki, oraz chorym Biczem, a także wyłączonymi z gry Keitą, Leśniewskim, Rycombelem, i Rybakiem piłkarze Piasta Żerniki przystąpili do meczu szóstej kolejki IV ligi dolnośląskiej.

Nielicznie zgromadzona z powodu zimna publiczność miała jednak wiele powodów do radości, głównie za sprawą gry żółto czarnych w przeciągu kwadransa pomiędzy 20, a 35 minutą. Wtedy to, po wyrównanej wcześniej walce Piast wypuścił trzy szybkie ciosy, które zmiotły z nóg rywala. Najpierw wspaniałą indywidualną akcję Miziniaka wykończył z najbliższej odległości Magusiak. Chwilę później to podający został idealnie obsłużony i nie pozostawił szans bezradnemu bramkarzowi z Oleśnicy. W końcu w 32 minucie Alantiev z najbliższej odległości podwyższył wynik spotkania na 3:0 dla Piasta.

Kiedy wydawało się, że Wrocławianie kontrolują spotkanie Pogoń odgryzła się bramką. Po stałym fragmencie gry Koselski z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Matlaka. Była 43 minuta i to nie był koniec złych wiadomości dla trenera Podstawka. W doliczonym już czasie gry Piotr Gorczyca nieprzepisowo powstrzymał kontrę Pogoni, co główny arbiter z Jeleniej Góry nagrodził żółtą kartką. Jako, że był to już drugi kartonik tego koloru Gorczycy w tym dniu, Piast drugą połowę musiał grać w osłabieniu.

Sztab szkoleniowy gospodarzy był jednak przygotowany na taką ewentualność i dzięki mądrej grze formacji obronnych Piasta wynik z pierwszej połowy utrzymał się do końca spotkania. Pogoń napierała jednak nie była w stanie poważniej zagrozić bramce Matlaka. Najbliżej zdobycia kontaktowego gola goście byli w samej końcówce spotkania, kiedy to po rzucie wolnym piłka trafiła w słupek wrocławskiej bramki.

Żółto-czarni zasłużenie więc inkasują drugi komplet punktów. Za tydzień podopieczni Grzegorza Podstawka jadą do Marcinkowic na arcyciekawy mecz z Sokołem. Pojedynki tych dwóch drużyn zawsze obfitują w bramki i nieprzewidziane historie. Ciekawsze widowisko trudno sobie wyobrazić. Dlatego wszystkich kibiców Piasta zapraszamy za tydzień do Marcinkowic!!!