Kolejna wysoka wygrana [Trampkarze: Sporting Wrocław – Piast Żerniki 0:11]

W swoim czwartym meczu ligowym podopieczni Tomasz Piątkowskiego wysoko pokonali rywala zza miedzy Sporting Wrocław 11:0. Nie wynik jest jednak najważniejszy ponieważ drużyna z Muchoboru to bardzo młody zespół, który hartuje się regularnie zbierając baty od starszych rywali ligowych. Najważniejsza jest jednak postawa piłkarzy z Osinieckiej, którzy zdając sobie sprawę ze swojej przewagi nie zlekceważyli rywala. Ba, można nawet powiedzieć o pewnej nerwowości w pierwszych fragmentach meczu.

Ale jak mawiał klasyk. Są takie mecze, w których niewiele jest do zyskania, za to wiele można stracić. Trampkarze Piasta nie stracili dzisiaj nic udowadniając w drugiej połowie meczu, że są drużyną dojrzałą i perspektywiczną.

Ambitnym gospodarzom sił starczyło tylko na 35 minut. W tym czasie mimo wielu okazji Piast zdobył zaledwie trzy gole. W drugiej części meczu worek z bramkami otworzył się już jednak bardzo szeroko.

Łupem strzelecki podzielili się: Wojsa x 2, Łazarewicz x 2, Sułkowski, Widawski, Aszkiełowicz, Konfederat, Solnica, Woźniak i Gemza.

Szczególnie cieszy bramka tego ostatniego, ledwie dziewięcioletniego młodzika, który bez kompleksów staje w szranki ze starszymi rywalami.

Już za tydzień, o godz. 11.00 przy Osinieckiej 9 Piast podejmie drużynę LZS Solniki Małe. Drużyna Tomasza Piątkowskiego będzie w tym meczu zdecydowanym faworytem jednak po raz kolejny Wojsa, Widawski i spółka będą musieli zmierzyć się z samymi sobą i udowodnić wartość swoich umiejętności na boisku.

Wszystkich kibiców młodzieżowego futbolu zapraszamy 19 września na godz. 11.00 na stadion Piasta! Bądźcie tam z nami! Hej Piast!!!