Kolejny pucharowy szczebel pokonany [Dąb Dobroszyce – Piast Żerniki]

16 września 2020 r. Piast Wrocław Żerniki pokonał trzecią przeszkodę w walce o finał Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Po raz kolejny podopieczni Waldemara Tęsiorowskiego zachowali czyste konto i pokonali w Dobroszycach miejscowy KP Dąb 3:0.

Początek meczu to bardzo agresywna gra gospodarzy. Pressingiem i zdecydowanymi atakami próbowali oni zaskoczyć wyżej notowanego rywala z Wrocławia. Na tak ambitną grę jednak sił A-klasowemu zespołowi wystarczyło jedynie przez 15 minut. Od tego czasu inicjatywę przejęli goście, którzy prowadzeni przez powracającego do gry Mateusza Magusiaka zaczęli długo utrzymywać się przy piłce stwarzając sobie jednocześnie dogodne sytuacje do otwarcia wyniku.

W 16 minucie w polu karnym gospodarzy w sytuacji sam na sam faulowany został Karol Osiecki, a wspomniany wcześniej Magusiak ze stoickim spokojem wyprowadził Piasta na prowadzenie pewnie egzekwując rzut karny. Do końca pierwszej połowy, pomimo kilku doskonałych sytuacji dla obu drużyn wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części meczu żółto-czarni szybko wyjaśnili kibicom, która z drużyn zagra w 1/4 finału. Po dwóch szybkich akcjach w 53 i 55 minucie Mateusz Mojka zakończył emocje w pojedynku pomiędzy Dębem, a Piastem. Gospodarze nie podnieśli się już do końca spotkania, a Piast mógł, a nawet powinien dobić wielokrotnie zniechęconego rywala. Tym razem jednak mecz zakończył się wynikiem 3:0 i Wrocławianie z łatwością przeszli do kolejnej rundy.

Tu już jednak żarty się skończą. Na placu boju pozostaje już bowiem tylko 8 drużyn. W tym trzecioligowe Ślęza Wrocław, Foto-Higiena Gać i Piast Żmigród. Na kogo trafi Piast w ostatniej jesiennej pucharowej rundzie, okaże się już za kilka dni. Hej Piast!!!