Młodziki kontynuują zwycięską passę [Piast Żerniki – Ślęza VI Wrocław]

Ach, cóż to był za mecz… Naprzeciwko Młodzików Konrada Strzeleckiego stanęła ekipa wyjątkowa – dziewczyny Ślęzy Wrocław. Chłopcy nie mając doświadczenia w pojedynkach z płcią przeciwną dosyć asekuracyjnie rozpoczęli pojedynek. Dziewczyny z Kłokoczyc zaatakowały śmiało i od samego początku dały odczuć młodym piłkarzom Piasta, że przyjechały na Osiniecką po trzy punkty.

To jednak gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Wspaniały rajd lewą stroną niespełna dziewięcioletniego Kuby Wąsiaka zakończony płaskim dośrodkowaniem na bramkę w 16 minucie zamienił Patryk Olejnik. Ślężanki nie zdeprymowała jednak utrata gola. W cztery minuty później przy Osinieckiej padło wyrównanie. Cyryl Babiarz był bez szans wobec silnego strzału pomocniczki Slęży.

W drugiej odsłonie Piast zagrał odważniej. W środku pola dzielił i rządził Michał Majecki. Bardzo dobrze radziła sobie kierowana przez Karola Kruka defensywa, a w ataku klasą sam dla siebie ponownie okazał się Kamil Pomorski. Młody napastnik Piasta strzelił dwie bramki i rozstrzygnął losy meczu. Snajper żółto-czarnych mógł ustrzelić nawet swojego drugiego w tym sezonie hat-tricka jednak jego strzał z rzutu karnego wylądował na słupku bramki Ślęży.

Mecz zakończył się zwycięstwem Młodzików Piasta 3:1 i kibice już przecierają ręce na myśl o zbliżającym się za tydzień pojedynku ze swoimi rówieśnikami z Parasola Wrocław.

Wszystkich kibiców młodzieżowego futbolu zapraszamy już w najbliższą niedzielę, na godz. 15.00 na stadion przy ul. Osinieckiej 9. Bądźcie tam z nami. Hej Piast!!!