Wrocławska Akademia Piłkarska Piast (WAPP) powstała jako inicjatywa grupy sympatyków sportu dziecięcego i młodzieżowego, działających w oparciu o realia dolnośląskiego futbolu od dziesiątek lat.

 Celem założycieli akademii jest kształcenie oraz wychowywanie dzieci i młodzieży w duchu rywalizacji fair-play. Wartością nadrzędną jest rozwijanie pasji oraz podnoszenie wartości osobowych młodych ludzi poprzez krzewienie wśród nich uczciwości, sumienności, a także szacunku, zarówno do samej rywalizacji, przeciwnika, ale również osób z własnego otoczenia. Wierzymy, że tak kształtowane postawy, zaowocują w życiu dorosłym.

Nieodzownym elementem szkolenia we Wrocławskiej Akademii Piłkarskiej Piast jest ciągłe podnoszenie umiejętności sportowych. Ma się to przekładać na możliwości wyboru przez adepta akademii drogi, jaką obierze w dorosłym życiu. Chcemy, aby każdy z naszych podopiecznych, jak równy z równym, mógł rywalizować ze swoimi rówieśnikami o spełnianie swoich marzeń z dzieciństwa. W tym celu wprowadziliśmy szczególne standardy dotyczące, zarówno systemu pracy z dziećmi, kwalifikacji i doświadczenia kadry szkoleniowej, jak również samego sprzętu treningowego. Chcemy zapewnić naszym podopiecznym najlepsze możliwe warunki do rozwijania swoich umiejętności. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Jednym z podstawowych założeń filozofii Wrocławskiej Akademii Piłkarskiej Piast jest możliwość kontynuacji szkolenia dziecka  na możliwie najwyższym poziomie w kolejnych grupach wiekowych. Chcemy, aby wychowanek naszej akademii miał możliwość rozwoju od pięciolatka, aż do wieku seniorskiego. Nieustannie pracujemy nad tym, aby zapewnić naszej młodzieży możliwość startu do profesjonalnej kariery z odpowiednio wysokiego poziomu.

Przygotowanie do rywalizacji na poziomie wyczynowym nie jest jednak najważniejszą ideą przyświecającą założycielom Wrocławskiej Akademii Piłkarskiej Piast. Zdajemy sobie bowiem doskonale sprawę, że nie każde dziecko zostanie wyczynowym sportowcem. Według nas jednak, każde powinno być przygotowane na to, aby wkraczać w dorosłe życie jako człowiek zdrowy i wysportowany. Niestety, problem kondycji nastolatków poraża dzisiaj swoimi konsekwencjami. Dlatego filozofia WAP Piast to zdecydowany nacisk na zdrowe żywienie i prawidłowy rozwój młodych adeptów naszej akademii. Przygotowani jesteśmy do pracy zarówno z dietetykiem, jak również psychologiem zdrowego żywienia.     

Swoim zasięgiem Wrocławska Akademia Piłkarska Piast obejmuje głównie zachodnią część Wrocławia. Obiekty sportowe zlokalizowane są na Żernikach, jednak objęte działaniem akademii są wszystkie przylegające bezpośrednio i pośrednio osiedla. Wkrótce przy stadionie Piast przebiegać będzie część obwodnicy która spowoduje, że dojazd do obiektu akademii stanie się prosty i szybki.

Jesteśmy przekonani, że inicjatywa jaka powstała przy ulicy Osinieckiej będzie żółto-czarną dumą wszystkich rodziców z zachodniej części Wrocławia. Zapraszamy więc serdecznie na pierwszy trening.