Piast Żerniki – podsumowanie rundy – cz. IV (młodziki)

W sezonie jesień 2021 w kategorii młodzika na Osinieckiej nastąpiły poważne rewolucje. Po awansie rocznikowym orlików trenera Kuneckiego zdecydowano się zgłosić do rozgrywek ligi okręgowej dwa zespoły. Patronat nad nimi objęło dwóch młodych trenerów Piotr Gorczyca i Mateusz Rycombel. Specyfika licznej grupy polegała na tym, że zajęcia prowadzone były wspólnie, a na mecze ligowe wybierane były kadry w oparciu o dany mikrocykl treningowy. Dzięki temu wszystkie dzieci miały dużo grania, a sezon mogą zaliczyć do bardzo udanych.

Z różnym skutkiem sportowym radziły sobie obie drużyny. W zależności od zestawienia personalnego obie drużyny potrafiły walczyć jak równy z równym z najlepszymi ekipami swoich lig, jak i przegrywać z drużynami teoretycznie słabszymi. Wynik sportowy z założenia już jednak nie był istotny, a najważniejszym elementem szkolenia okazała się wytężona praca pod okiem dwóch ambitnych szkoleniowców.

Najstarsi z młodzików cyklicznie reprezentowali barwy Piasta w kategorii trampkarza, a zespoły Gorczycy i Rycombela najczęściej wspierały posiłki z rocznika 2011. W zespołach Piasta z powodzeniem grały również trzy dziewczyny. Zarówno Zosia Markiewicz, Jagoda Kozłowska jak i Karolina Czerniecka zebrały po swoich występach wiele braw.

Pilotażowy projekt za nami. Już niebawem nastąpi okres przygotowań do kolejnego sezonu. Obrana droga rozwoju młodzików wydaje się być słuszna. Miejmy nadzieję, że zaowocuje ona dalszym, wykładniczym rozwojem młodych adeptów piłki nożnej z Osinieckiej.