Piast Żerniki – podsumowanie sezonu (drużyny turniejowe)

Orliki, Żaki i Skrzaty przez całą jesień dzielnie toczyli boje na arenach wrocławskich, dolnośląskich i ogólnopolskich.

Zespoły trenerów Magusiaka, Gula i Fetkovycha brały udział w organizowanych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej cyklicznych turniejach młodzieżowych rozgrywanych co dwa tygodnie na stadionie Intakus przy ul. Wróblewskiego we Wrocławiu. Emocji nie brakowało, większość drużyn zaprezentowało się z bardzo dobrej strony, a klasą samą dla siebie były zespoły w rocznikach 2012 i 2013, które wygrały większość swoich meczów.

Wszystkie drużyny brały również udział w innych turniejach komercyjnych, z których najbardziej prestiżowym był ten w Licheniu, gdzie Piastowcy z rocznika 2013 mierzyli się z takimi ekipami jak Lech Poznań, czy Pogoń Szczecin.

Również Osiniecka gościła zespoły w dwóch jesiennych turniejach. W październiku w turnieju o Puchar Piasta udział wzięły drużyny z rocznika 2013, a w listopadzie w Turnieju Światła rozgrywanym przy nowym, sztucznym oświetleniu zagrały ekipy z rocznika 2011 i 2012. Oba turnieje przyniosły kibicom moc wrażeń, i mimo iż nie prowadzone były statystyki, ani tabele wszyscy młodzi sportowcy mogą uważać się za zwycięzców.

Nie zapominamy również o najmłodszych adeptach futbolu z Osinieckiej. Drużyny Adama Urbanka i Piotra Kuneckiego stawiały swoje pierwsze kroki i zapewne już w rundzie wiosennej również roczniki 2015/2016 przystąpią do rywalizacji z rówieśnikami z innych klubów.

Przed Akademią Piasta miesiąc odpoczynku na salach. W styczniu na starszych adeptów czeka już obóz zimowy w Kłodzku, a wiosną przystępujemy do kolejnego sezonu piłkarskiego. Powodzenia!!!