Pierwsza porażka Młodzików

W piątej kolejce ligowej młodzicy Piast natrafili w końcu na przeciwnika, który postawił im warunki na tyle trudne, że tym razem młodzi sportowcy z Żernik wrócili na Osiniecką na tarczy.

Mecz z Olympic VI Wrocław rozegrany został już czterdzieści godzin po zaległym spotkaniu z Parasolem. W międzyczasie młodzicy Piasta zdążyli jeszcze zaliczyć trening. Wydaje się, że ten fakt w połączeniu z bardzo ciężką i grząską murawą mógł mieć wpływ na przebieg sobotniego spotkania. Gospodarze wyglądali od pierwszych minut lepiej i tylko ofiarnym interwencjom Karola Kruka żółto-czarni mogą zawdzięczać, że do przerwy przegrywali różnicą tylko jednej bramki.

Nie można odmówić ambicji Kowalskiemu, Majeckiemu i spółce jednak przewaga fizyczna po stronie olimpijczyków widoczna była gołym okiem. Kiedy na kwadrans przed końcem spotkania niebiescy podwyższyli wynik meczu na 2:0 wydawało się, że losy pojedynku są już rozstrzygnięte.

A jednak ostatni zryw podopiecznych Strzeleckiego przyniósł im w końcówce bramkę, która wlała jeszcze w serca żerniczan iskierkę nadziei. Piłkę meczowa dostał już w doliczonym czasie Patryk Olejnik. Niestety strzał skrzydłowego Piasta okazał się niecelny i faktem stała się pierwsza porażka ligowa młodzików Piasta w sezonie 2020/2021.

Za tydzień przyjdzie okazja do rehabilitacji. Na Osiniecka zawita ostatnia drużyna w tabeli Wratislavii. Miejmy nadzieję, że twierdza Żerniki i tym razem pozostanie niezdobyta!

Wszystkich kibiców zapraszamy w niedzielę, 11 października o godz. 15.00 do dopingowania naszej najmłodszej drużynie ligowej.