Pierwsze przetarcie Trampkarzy

Wydawać by się mogło wysoką porażką zakończyła się inauguracja sezonu 2021/2022 trampkarzy wrocławskiego Piasta Żerniki. Po odejściu aż 13 piłkarzy z rocznika 2006, którzy już w poniedziałek zainaugurują debiutancki sezon juniorów meczem z Mlodzikiem Przeworno, w drużynie trampkarza pozostało tyłku czterech chłopców w najstarszym roczniku.
Trener Piątkowski na szybko więc tworzył zespół składający się z zawodników tego rocznika oraz roczników 2008, 2009 a nawet 2010.
Początek meczu z Unią Wrocław nie zapowiadał tak wysokiego zwycięstwa gości. Młodzi trampkarze Piasta dzielnie stawiali czoła starszym kolegom, a w 31 minucie za sprawą Macieja Gemzy wyszli nawet na prowadzenie.
Niestety dwa indywidualne błędy spowodowały, że Unia wkrótce uzyskała przewagę, a trzecia bramka gości do przerwy zdawała się rozstrzygać losy meczu.
Niezrażeni takim obrotem sprawy Żerniczanie jeszcze raz zaatakowali w drugiej połowie i byli bliscy zdobycia kontaktowego gola. Niestety to Unia z biegiem czasu przejęła inicjatywę, a kolejne bramki zatrzymały licznik na cyfrze 7.
Porażka 1:7 nie załamuje jednak nikogo. Wszyscy zdają dobie sprawę jak cenną naukę pobierają teraz młodzi piłkarze z Osinieckiej. Miejmy nadzieję, że niezależnie od wyników bieżący sezon będzie milowym krokiem w rozwoju podopiecznych Tomasza Piątkowskiego.