Trampkarze dalej golą [Piast Żerniki – Solniki Małe]

19 września na Osiniecką przyjechała drużyna LZS Solniki Małe. Goście w czterech dotychczasowych meczach zdobyli sześć punktów i zachodziła usprawiedliwiona obawa, że w obliczu kilku chorób i nieobecności rozstrzygnięcie sobotnich zawodów może stanowić sporą niewiadomą.

Nic bardziej mylnego. Trampkarze Tomasza Piątkowskiego rozegrali świetne zawody po raz kolejny gromiąc ligowego rywala. Sygnał do ataku dał Kordian Rachwalik, który w 14 i 16 minucie dwukrotnie pokonał niezłego bądź, co bądź bramkarza gości.

Kiedy po chwili na 3:0 podwyższył Janek Woźniak, a zaraz po nim głową poprawił Rafał Strzelecki stało się jasnym, że gospodarze odprawią z kwitkiem z Osinieckiej kolejnego rywala. Nikt jednak nie spodziewał się tego, co stało się później.

Kapitan zespołu Daniel Wojsa dwukrotnie w ciągu trzech minut wpakował futbolówkę do bramki Solnik, a jeszcze przed przerwą Woźniak i Blacha dokończyli dzieła zniszczenia.

Była to jednak dopiero połowa spotkania.

W drugiej części meczu nastąpił Mikołaj Widawski Show. Dochodzący do świetniej dyspozycji skrzydłowy aż czterokrotnie w przeciągu kwadransa wpisał się na listę strzelców i mieliśmy już tuzin bramek w worku zespołu z Solnik Małych.

Brama meczu zdobyta została jednak przez Mateusza Sułkowskiego, który w 62 minucie huknął z dwudziestu metrów, a piłka zerwała przysłowiową pajęczynę z bramki strzeżonej przez golkipera LZS.

Ostatni gol na Osinieckiej to samobój, jednak tuż wcześniej to ponownie Daniel Wojsa uderzył mocno, a piłka już na linii bramkowej wpadła pod nogi zrozpaczonego obrońcy, który skierował futbolówkę wprost do własnej siatki.

Piast rozbił więc LZS Solniki Małe 14:0, a forma piłkarzy Piątkowskiego wróży wiele emocji w bardzo ważnym dla układu tabeli meczu, który już za tydzień odbędzie się przy ul. Osinieckiej.

W niedzielę, 27 września, w samo południe Piast zmierzy się z trzecią formacją Parasola. Zwycięstwo gospodarzy pozwoli im na utrzymanie bliskiego kontaktu z prowadzącą w tabeli Ślęzą Wocław.

Wszystkich kibiców młodzieżowej piłki nożnej zapraszamy serdecznie na mecz trampkarzy Piasta. Oprócz pięknych bramek i zagrań, na pewno nie zabranie wyjątkowych emocji sportowych.