Trzecia porażka Piasta

Niestety, zespół Piasta Żerniki powrócił z Nowej Rudy ponownie na tarczy. Tym razem podopieczni Grzegorza Podstawka nie sprostali swojemu imiennikowi i ulegli w meczu III kolejki Piastowi NR 1:3. Okoliczności porażki po raz kolejny przejdą do historii.

Pierwsza połowa wydawała się dosyć wyrównana. Wrocławianie otworzyli wynik spotkania za sprawą bramki Oskara Trzepacza z rzutu karnego. Tuz przed przerwą wyrównał Poświtajło. W drugiej odsłonie oba zespoły dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść jednak to goście powinni wywieść z gorącego terenu trzy punkty. Na dwie minuty przed końcem spotkania czerwoną kartka ukarany został obrońca z Nowej Rudy. Żółtoczarni przycisnęli i tylko słupek uratował gospodarzy przed utratą bramki oraz punktów. Zamiast zwycięstwa gości, miejscowi po stałym fragmencie gry zaskoczyli Wrocławian wychodząc na prowadzenie w 93 minucie meczu. Chwilę później kropkę nad i postawił Tavares ustalając wynik meczu pomiędzy Piastami na 3:1 dla tego noworudzkiego.

To kolejna porażka Piasta w samej końcówce spotkania. W młodym zespole z Osinieckiej wyraźnie brakuje doświadczenia, które w ostatnich fragmentach meczu, mogłoby pomóc w kontrolowaniu sytuacji na boisku. Przed Piastem kolejne trudne spotkanie. Już w najbliższą sobotę Wrocławianie podejmą na własnym stadionie Bielawiankę Bielawa. Wszystkich kibiców zapraszamy, aby wsparli w tym trudnym momencie swój zespół. Pierwszy gwizdek usłyszymy o godz. 14.00. Zapraszamy!!!