Kadry na Żernikach rosną w siłę! Witamy na pokładzie Agnieszkę Turkowyd!

Drugim transferem Piasta Żerniki na rok 2020 jest Agnieszka Turkowyd. Zawiązanie współpracy z osobą tak oddaną dolnośląskiej piłce nożnej jest dla klubu z Osinieckiej dużym wyróżnieniem, a jednocześnie sygnałem, że kadry buduje się nie tylko na boisku. Po trenerze Waldemarze Tęsiorowskim to już druga osoba, która wzmocni struktury organizacyjne wrocławskiego klubu. Docelowo Pani Agnieszka przejmie stery kierownika pierwszego zespołu od wiceprezesa klubu Karola Iwanka. Do końca sezonu 2019/2020 będzie pełniła rolę asystentki zarządu. Poniżej kilka słów o Pani Agnieszce, którą serdecznie witamy na pokładzie OLKS Piast Wrocław Żerniki!

Pani Agnieszka Turkowyd, urodziła się 8 kwietnia 1986 r., we Wrocławiu. Ukończyła w 2006 roku szkołę średnią o profilu ekonomiczno – administracyjnym. Na co dzień pracuje jako Kierownik Biura w spółce adwokatów.
Swoją sportową pasję zaczęła rozwijać od 2007 roku w Ludowym Klubie Sportowym Zryw Kierzno w Wielkopolsce, gdzie mieszkała przez kilka lat.
Od rundy wiosennej sezonu 2013/2014 zaczęła doskonalić się jako kierownik zespołu w występującym wtedy w B klasie Klubie Sportowym Brochów we Wrocławiu. Przez pięć lat oprócz pełnienia obowiązków kierownika zespołu, współpracowała z działaczami klubu w zakresie wszystkich spraw prowadzącymi do ulepszenia funkcjonowania klubu, w wyniku których w ostateczności na koniec sezonu 2018/2019 KS Brochów awansował do A klasy.
W trakcie pracy w KS Brochów, aby jeszcze bardziej poszerzyć wiedzę o piłce nożnej ukończyła kurs na sędziego piłki nożnej i od wiosny 2016 r., czynnie sędziuje jako asystentka na meczach seniorów oraz sędzia główny na meczach juniorów i na niższych ligach kobiet.
W sezonie 2018/2019 związana była z grającym w lidze okręgowej Gminnym Klubem Sportowym Kobierzyce. Tam praktyka z Zarządem i Trenerem pozwoliła jej nabyć dodatkową cenną wiedzę do rozwijania się jako kierownik oraz doświadczenie w pracy z wymagającym zespołem.
W związku ze zmianami organizacyjnym po skończonym sezonie w GKS Kobierzyce, nowy sezon 2019/2020 rozpoczęła w drużynie seniorów Parasola Wrocław.
Praca w zespole piłkarskim i sama piłka nożna to wielka pasja Agnieszki. Ambitne dąży do celu jakim jest praca w zespole w jak najwyższej klasie rozgrywkowej.
Chętnie uczestniczy i wspiera akcje oraz turnieje charytatywne.
Jeszcze raz witamy serdecznie!