Kolejny test na plus

W środę 1.08.2018 Piast zmierzył się na własnym obiekcie z rywalem za miedzy, Parasolem Wrocław. Goście są beniaminkiem klasy okręgowej, a trener Robert Cichy z sukcesami buduje drużynę, która być może wkrótce przywróci temu zasłużonemu klubowi z Pilczyc jej dawny blask.
Dziś jednak Parasol nie był w stanie przeciwstawić się młodym piłkarzom Piasta. Zespół z Żernik jest w swoim czwartym tygodniu przygotowań i to było ewidentnie widać. Piłkarze Piasta byli szybsi, silniejsi i bardziej wytrzymali od swoich rywali, którzy dopiero rozpoczęli swoje przygotowania do nowego sezonu.
W pierwszej połowie trener Kowalczyk postawił na ustawienie z kilkoma piłkarzami, którzy z różnych względów na pewno nie zagrają za dziesięć dni w inauguracyjnym meczu w Trzebnicy. Mimo tego Piast posiadał do przerwy ogromną przewagę w polu, a bramki zdobyte przez Skowrońskiego, zawodnika testowanego i Barańskiego ustawiły cały mecz. Prześliczna bramka z rzutu wolnego Kuby Dudziaka była ozdobą spotkania, ale nie mogła wpłynąć na rozstrzygnięcia w środowym spotkaniu.
W drugiej połowie na boisku pojawili się zawodnicy, którzy w większości stanowią o sile zespołu z Osinieckiej i na murawie istniała już tylko jedna drużyna. Piast dorzucił za sprawą Czerwińskiego (x2), Tylki oraz zawodnika testowanego, cztery bramki a wynik mógł być znacznie wyższy, gdyby piłkarze Kowalczyka wykorzystali choćby część stworzonych przez siebie sytuacji.
Wynik meczu nie jest jednak sprawą istotną. Parasol jest w zupełnie innym miejscu, jeżeli chodzi o przygotowania do sezonu. W szeregach żółto-czarnych natomiast trener Kowalczyk sprawdzał kolejne możliwości ustawienia zespołu na pierwsze mecze w sezonie. Cieszy wysoka forma kilku zawodników podstawowej jedenastki. Cieszy też fakt, że kilku nowych na Żernikach piłkarzy, nie tylko udowadnia przydatność do zespołu z Osinieckiej, ale również okazuje się jego ewidentnym wzmocnieniem.
Na personalia przyjdzie czas, kiedy piłkarze zostaną zarejestrowani, jednak faktem jest, że na trzech pozycjach Piast będzie z pewnością dużo groźniejszy niż podczas premierowego sezonu w IV lidze.
Na żernickim obiekcie trwają dalsze prace remontowe. Kibiców, którzy 25 sierpnia a.d. zasiądą na trybunach przy ul. Osinieckiej na pewno czeka wiele niespodzianek związanych z rozwojem infrastruktury obiektu.
W najbliższą sobotę zaś Piast rozegra swój ostatni sprawdzian przed rozgrywkami. Tym razem Wrocławianie udadzą się do Goszcza na mecz z tamtejszą Wiwą Goszcz. Wszystkich kibiców zapraszamy na spotkanie w Goszczu, które odbędzie się 04.08 o godz. 10.00.