Legenda wrocławskiego futbolu w Piaście

Legenda wrocławskiego futbolu w Piaście!!!

Janusz Jedynak – nie ma kibica piłkarskiego we Wrocławiu, któremu obce byłoby nazwisko tego wybitnego bramkarza. Przez wiele lat reprezentował barwy Śląska stając pomiędzy słupkami wrocławskiego zespołu ponad 120 razy. W bieżącym roku legendarny golkiper z Oporowskiej został wybrany najlepszym bramkarzem siedemdziesięciolecia Śląska Wrocław. Sukcesy klubowe Jedynaka to nie wszystko jednak. Podczas swojej wspaniałej kariery bramkarskiej Janusz Jedynak wielokrotnie reprezentował barwy naszego kraju na arenach międzynarodowych. Bronił dostępu do polskiej bramki zarówno w reprezentacjach młodzieżowych, jak i olimpijskich. Od kilkunastu lat przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie młodym bramkarzom, których marzeniem jest pójść w ślady swojego mentora.

Zarząd Piasta Wrocław Żerniki z dumą informuje, że Janusz Jedynak podjął właśnie współpracę z naszym klubem. Legenda Śląska Wrocław zajmie się szkoleniem bramkarzy Piasta Żerniki. Ponadto utworzona zostanie sekcja bramkarska dla najmłodszych, która działać będzie przy Wrocławskiej Akademii Piłkarskiej PIAST. Już niebawem ruszą zapisy, a zaraz potem ogłosimy terminy pierwszych treningów.

Wszystkich młodych chłopców i wszystkie młode dziewczęta, które chciałyby pójść w ślady Łukasza Fabiańskiego, czy Katarzyny Kiedrzynek, zapraszamy na pierwszy trening z Januszem Jedynakiem. Szczegóły już wkrótce pojawią się na oficjalnej stronie Piasta Żerniki.   

 

autor Konrad Strzelecki