Odliczanie do startu rundy wiosennej

Już tylko nieco ponad tydzień czasu pozostało do rozpoczęcia rundy rewanżowej na boiskach IV ligi dolnośląskiej. Niektóre zespoły zainaugurują swoje poczynania już nawet w najbliższą sobotę, kiedy to rozegrają mecze pierwszej kolejki, których nie udało się im rozegrać w listopadzie. Zespół Piasta rozegra natomiast w tym czasie swój ostatni mecz towarzyski. Piłkarze Marka Kowalczyka udadzą się do Goszcza, gdzie o godz. 12.00 rozpocznie się ich starcie z liderem ligi okręgowej Wiwą.
W ostatnim sparingu Piast pokonał lokalnego rywala Parasol Wrocław 4:0. W meczu z dobrej strony ponownie pokazał się Antonio Autonell Moll zdobywca dwóch pierwszych bramek dla żółto-czarnych. Swoją wartość udowodnił również powracający po urazie do zdrowia Maciej Kowalczyk, który raz zdobył bramkę, a raz otworzył do niej drogę Kubie Telatyńskiemu. Młody pomocnik Piasta wraca tym samym do wysokiej dyspozycji z jesieni, co napawa sporym optymizmem kibiców z Osinieckiej.
Podsumowując krótko okres przygotowawczy Piasta należy podkreślić, że zespół pierwszej drużyny bardzo sumiennie przepracował ostatnie dwa miesiące. W pierwszym okresie drużyna Kowalczyka trenowała czterokrotnie w ciągu tygodnia i dodatkowo toczyła boje sparingowe na weekend. Po naładowaniu akumulatorów Piast powrócił do trenowania systemem 3+1. W zespole z Żernik nie nastąpiły większe zmiany. Osiniecką opuściło dwóch piłkarzy. Michał Bąkowski przerwał z powodów zawodowych karierę, a Adam Napieralski zmienił barwy klubowe. Adrian Barański został natomiast wypożyczony do Parasola Wrocław, a Mikołaj Skowroński do innego wrocławskiego klubu - Wratislavii. Zespół Piasta zasilił natomiast zawodnik grający na pozycji numer sześć. Oleh Polischuk ma za sobą wiele występów w III lidze ukraińskiej, a jego charakterystyka i sposób gry doda drużynie z Osinieckiej na pewno dużo jakości.
Dla losów dolnej części tabeli ligowej z punktu widzenia Piasta kluczowych będzie sześć pierwszych kolejek, w których to drużyna z Żernik zmierzy się z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Jeżeli jednak piłkarzom Kowalczyka uda się dobrze rozpocząć rundę wiosenną kibice zaczną spoglądać w górną połówkę tabeli. W sezonie inauguracyjnym Piast zajął ostatecznie wysokie szóste miejsce. Czy taka pozycja jest w zasięgu młodej drużyny z Osinieckiej i w tym sezonie? Wszystkie odpowiedzi nadejdą na początku czerwca, natomiast my już dziś zapraszamy na inauguracyjny mecz Piasta przed własną publicznością.
Spotkanie Piast Żerniki - Nysa Kłodzko już w sobotę, 16 marca. Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się o godz. 15.00. Zapraszamy