Piast Wrocław-Żerniki klubem partnerskim Akademii Śląska Wrocław!

"Akademia Piłkarska Śląska Wrocław podpisała kolejną umowę partnerską. Na pokładzie witamy Piast Wrocław-Żerniki.
Uroczyste spotkanie z przedstawicielami nowego klubu partnerskiego nastąpiło w siedzibie Śląska Wrocław przy ulicy Oporowskiej. Podpisy na umowie złożyli dyrektor Akademii Tadeusz Pawłowski oraz prezes Piasta Wrocław-Żerniki Zbigniew Słobodzian, w przeszłości wieloletni kierownik WKS-u. Na spotkaniu obecni byli również dyrektor sportowy Piasta Marek Kowalczyk oraz koordynator do spraw sportu w Akademii Śląska Wrocław Łukasz Czajka.

Piast Wrocław-Żerniki oprócz I zespołu występującego w Sport-Truck IV lidze, posiada Akademię, która z powodzeniem szkoli młodych piłkarzy. 

 

- Jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich mieszkańców osiedla Żerniki, a dla mnie w szczególności. Spędziłem w Śląsku 10 lat. W III lidze rozpoczęliśmy marsz po mistrzostwo Polski, także dla mnie jest to podwójna satysfakcja, że tak wielki klub zdecydował się na współpracę z Piastem – zaznacza prezes Piasta Wrocław-Żerniki Zbigniew Słobodzian. – Szczyt marzeń to widzieć chłopaka z naszego klubu na boiskach Ekstraklasy. Wiemy, że jest to ambitny cel, a dzięki współpracy ze Śląskiem i ciężkiej pracy nie niemożliwy. Może kiedyś usiądziemy na Stadionie Wrocław i powiemy: „Zobacz, a ten chłopak zaczynał przygodę z piłką w Piaście Wrocław-Żerniki”. Dla nas wszystkich najważniejszy jest Śląsk.

Piast Wrocław-Żerniki jest już 17. klubem partnerskim Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Misją współpracy jest jak najlepszy rozwój młodych zawodników oraz kształtowanie prawidłowych postaw sportowych oraz społecznych wśród dzieci i młodzieży.
 

- Cieszymy się, że nasza współpraca z innymi klubami systematycznie się rozrasta. Piast Wrocław-Żerniki stanowi dla nas wsparcie na zachodzie miasta i wiemy, że dobrze szkoli młodzież. Liczę na dobrą współpracę i mam nadzieję, ze już niedługo piłkarze z tej części Wrocławia będą trafiać do Śląska – chwali nową współpracę dyrektor Pawłowski. – Mamy solidną grupę partnerów, a zaznaczam, że to nie koniec. Ważne, by pamiętać, że robimy to dla dobra piłki nożnej na Dolnym Śląsku. Chcemy, by jak najwięcej piłkarzy z regionu grało na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Partnerstwo niesie korzyści na wielu płaszczyznach. Najlepsi piłkarze Piasta z czasem będą zasilać Akademię Śląska, co stworzy im większe możliwości rozwoju. Z kolei zawodnicy WKS-u, kończący wiek juniora starszego, będą mogli ogrywać się w I zespole Piasta Wrocław-Żerniki, który występuje w Sport-Track IV lidze. 
 

- Stwarzamy możliwość dla chłopaków, by Ci mogli ogrywać się w piłce seniorskiej. Nie zawsze przeskok z drużyny juniorskiej do seniorów jest łatwy. Często potrzeba jeszcze roku lub dwóch, by wejść na odpowiedni poziom, a my dajemy gwarancję gry w IV lidze, która w mojej opinii jest na przyzwoitym poziomie – kończy prezes Słobodzian.""

 

Źródło: slaskwroclaw.pl

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Michał Krzyminski