Rewolucji nie będzie - ruszyły przygotowania Piasta do sezonu 2018/19

12 lipca na Żernikach pierwszym treningiem piłkarze Piasta rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu 2018/2019. Jak zakładają działacze wrocławskiego klubu w zespole z Osinieckiej nie nastąpi żadna rewolucja w składzie. Kierunek rozwoju klubu wciąż pozostaje niezmienny. Nowy trener Marek Kowalczyk stawia na młodzież wspieraną kilkoma doświadczonymi zawodnikami. W zeszłym sezonie młodzi piłkarze Piasta udowodnili, że warto na nich stawiać i w świetnym stylu zakończyli zmagania ligowe na wysokim siódmym miejscu.
Na pierwszych treningach pojawiło się kilka nowych twarzy, jednak, jak zapowiada Kowalczyk, okres testowy będzie tym razem bardzo krótki i już pod koniec lipca wykrystalizuje się kadra, która przystąpi do najbliższego sezonu w IV Lidze.
W najbliższą środę Piast rozegra swój pierwszy mecz kontrolny. Na Osiniecką zawita młoda drużyna Śląska Wrocław, która w zeszłym sezonie okazała się rewelacją zachodniej grupy Centralnej Ligi Juniorów. Mecz zaplanowano na godz. 18.00. W sobotę Wrocławianie udadzą się do Oleśnicy na mecz z tamtejszą Pogonią, natomiast w późniejszym terminie żółto-czarni zagrają jeszcze między innymi z Wiwą Goszcz i Wratislavią Wrocław.
Zmienia się też obiekt na ul. Osinieckiej. Już w tym tygodniu na obiekcie Piasta staną nowe szatnie. Postawiona została konstrukcja ambony, jako stanowisko dla kamerzysty i spikera. Nieustanna pielęgnacja murawy płyty głównej sprawia, że dawno na Żernikach nie widziano boiska w tak dobrym stanie.
Zarząd klubu, trenerzy oraz ludzie związani ze środowiskiem żernickim kontynuują misję "step by step". Dlatego właśnie nie należy się spodziewać również rewolucji w składzie Piasta. Na pewno natomiast piłkarze, którzy dołączą do zespołu w najbliższym sezonie będą wpisywali się w długofalową strategię klubu.