Ruszyły przygotowania pierwszej drużyny

Trwa drugi tydzień przygotowań ekipy Marka Kowalczyka do trzeciego sezonu na boiskach IV ligi dolnośląskiej.
W kadrze pierwszego zespołu nie dojdzie do rewolucji. Zespół prawdopodobnie opuści trzech zawodników. Dwóch z nich wraca do swoich macierzystych miast, a trzeci, wychowanek Piasta Żerniki i jego kapitan - Kuba Myka postanowił odpocząć jakiś czas od futbolu.
Pozostali piłkarze trenują od tygodnia bardzo intensywnie. Do kadry dołączą jeszcze na dniach Makar, Telatyński, Antonio oraz Guździoł.
W pierwszym tygodniu przygotowań zaprezentować swoje umiejętności mogli młodzi kandydaci do gry w Piaście. Kilku z nich wykorzystało swoją szansę i z pewnością wzmocnią oni kadrę wrocławskiego zespołu.
W bieżącym sezonie liga wydaje się jeszcze bardziej wyrównana. Na czwartoligowych boiskach nie zobaczymy bowiem dwóch ekip dyktujących w ubiegłym sezonie warunki. Śląsk II Wrocław awansował do III ligi, a Górnik Wałbrzych wycofał się z rozgrywek. To oznacza, że w lidze pozostał zdegradowany wcześniej do ligi okręgowej Orzeł Ząbkowice. Beniaminkami w nadchodzącym sezonie będą zaś Moto-Jelcz Oława, Wiwa Goszcz, Pogoń Pieszyce oraz LKS Bystrzyca Górna. Na etacie spadkowicza plasować się natomiast będzie zespół Lechii Dzierżoniów.
Plan najbliższych sparingów Piasta Żerniki to:
Piast Żerniki - WKS Wierzbice - 24.07 (środa), godz. 18.30
Piast Żerniki - Wiwa Goszcz - 03.08 (sobota), godz. 17.00
Oba mecze rozegrane zostaną na stadionie przy ul. Osinieckiej 9 we Wrocławiu.
Zapraszamy