Turniej w Twardogórze

W najbliższą sobotę piłkarze Piasta Żerniki wezmą udział w turnieju halowym o puchar Prezesa KS "Wiwa" Goszcz. Obok gospodarzy turnieju w Twardogórze pojawią się między innymi takie drużyny jak trzecioligowa Ślęza Wrocław, czy lider IV ligi Foto-Higiena Gać. Do turnieju wytypowanych zostało dziewięciu piłkarzy. Trzech zawodników testowanych, Adam Samiec, Jakub Mikuś, Adrian Barański, Kacper Korkosz, Jakub Myka i Damian Głęboki. Piast zagra w Twardogórze pod dowództwem dyrektora sportowego Marka Kowalczyka.
Trener Paweł Grabowski wraz z pozostałymi piłkarzami Piasta oraz kolejnymi zawodnikami testowanymi pozostanie we Wrocławiu i o godz. 11.00 rozegra pierwszy kontrolny mecz na świeżym powietrzu. Sparing rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Sztabowej, a rywalem żółto-czarnych będzie A-klasowa Ambrozja Bogdaszowice.
Niestety, ani w Twardogórze, ani na Sztabowej, kibice nie będą mogli zobaczyć kilku podstawowych zawodników Piasta. Z powodu kontuzji nieobecni będą między innymi Maciek Kowalczyk, Robert Pikulicki, Marek Ludwiczak, czy Bartek Guździoł. Z powodów zawodowych wolne dostanie również Michał Szewczyk. Pod znakiem zapytania stoi też występ Piotra Tylki. Trener Grabowski będzie miał natomiast do dyspozycji kilku testowanych piłkarzy, dla których sobotni mecz będzie okazją do pokazania się z jak najlepszej strony.
W nadchodzącą środę natomiast zespół z Żernik uda się na towarzyskie spotkanie do Legnicy. O 18.30 na stadionie Miedzi Wrocławianie rozegrają mecz kontrolny z trzecioligowymi rezerwami MKS Miedzi Legnica.