Zmiany, zmiany, zmiany

Zmiany, zmiany, zmiany…  W zespole Piasta Żerniki następuje kolejna zmiana warty. Tym razem kilka spektakularnych odejść, oraz jeszcze bardziej spektakularnych powrotów. O tym jednak w odrębnym artykule.  Niestety szeregów Piasta w sezonie 2020/21 nie będzie już jednak reprezentował świetny napastnik, ale też wspaniały człowiek i przyjaciel Antonio Autonell Moll. Oto jego pożegnalny post:

               

Czesc Piast fans,

 

I wanted to communicate you that due to some personal issues I am going back to my country for a long time...

I wanted to take advantage of this message to thank to everyone in the club, the directive, the coaching staff, the physios, the president, all my teammates (friendship forever) and of course the fans that came to support us. Also, I would like to give a special thank to Konrad, who was the one that gave me the first opportunity to try in Piast and treated me as a family member since day 1.

During this stage, I could live the sweetest and the most bitter moments in football but always being part of a learning period. In the beginning It was not easy, as injuries made it harder for me, but I worked more and more, being constant and humble; because this is how I am as a person.

I wish I could have stayed for longer in Poland because apart that I love the country, I specially love this club. It has been the best decision I have taken in my life. I have learnt a new football, a different way to understand it; so I’m sure I have developed my skills and became a better football player since I came here in 2018.

I am leaving the club feeling that I couldn’t show my potential but trust me I gave my 100% in every training and in every minute I dressed and scored with the yellow-black T-Shirt.

New stages, new ambitions, always in movement but Piast will be in my life as a part of heart.

Stay safe and sound in these difficult times.

Thank you and wishing the very best to the club !!!

 

 

Tłumaczenie na prośbę Antonio Autonell Moll - Konrad Strzelecki

Drodzy kibice, przyjaciele...

Chciałbym Wam zakomunikować, że z powodów osobistych nie będę mógł dalej reprezentować barw naszego klubu. Wyjeżdżam z Polski.

Chciałbym, korzystając z okazji,  podziękować wszystkim kibicom, działaczom, trenerom (Prezesowi Słobodzianowi, Markowi, Karolowi, Julce), ale przede wszystkim moim kolegom w zespole. Mam nadzieję, że niektóre przyjaźnie przetrwają na zawsze... Bardzo chciałbym podziękować tej specjalnej grupie kibiców, która zawsze mnie dopingowała. Specjalne podziękowania płyną ode mnie w kierunku Konrada, który sprowadził mnie do Piasta i od pierwszego dnia był moim przyjacielem traktując mnie jak członka swojej rodziny.

Przez te dwa lata gry w Polsce przeżyłem zarówno te słodkie, jak i gorzkie momenty, ale cały czas czułem, że się uczę, rozwijam. Kontuzje i inne zawirowania nie pozwoliły mi pokazać Wam nigdy w pełni moich umiejętności, ale mam nadzieję, że i tak swoją grą i bramkami niejednokrotnie sprawiłem Wam przyjemność i satysfakcję.

Żałuję, że nie mogę w Polsce pozostać dłużej. Pokochałem Wasz kraj i mieszkających tu ludzi. Piasta pokochałem szczególnie. Przyjście do klubu było moją najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjąłem.

 Nauczyłem się tu zupełnie innego podejścia do sportu, do treningu, relacji. Czuję jednak, że jestem dzisiaj zupełnie innym, lepszym piłkarzem niż kiedy przyjeżdżałem do Polski w 2018 roku.

Odchodzę z klubu mając przeświadczenie, że nie pokazałem całego Toniego, jednak wierzcie mi, że cały czas noszę barwy żółto-czarne i zawsze będę je miał w swoim sercu. Piast jest szczególnym miejscem. Trzeba tam być, żeby się o tym przekonać.

Pozostańcie w zdrowiu w tych trudnych czasach.

Dziękuję Wam i życzę wszystkiego co najlepsze dla Was i dla klubu....

 

Ja Tobie również bardo dziękuję przyjacielu...