Żółto-czarni dwukrotnie zatrzymani.

Po gładkich wygranych w kolejnych sparingach z niżej notowanymi rywalami, Piast przegrał w końcu spotkanie derbowe z liderem IV ligi rezerwami Śląska Wrocław. W pierwszej połowie zielono-biało-czerwoni byli wyraźnie lepsi od piłkarzy z Osinieckiej, a wynik 2:0 mógł być okazalszy. W drugiej części meczu zespół Marka Kowalczyka walczył ambitnie o korzystny wynik i kilkukrotnie powinien zdobyć przynajmniej honorowego gola. Zamiast tego jednak to Śląsk wyprowadził trzeci cios. Swojego hat-tricka skompletował Mathieu Scalet i w derbach Wrocławia Piast uległ Śląskowi II 0:3. Za postawę w całym spotkaniu należy jednak pochwalić młody zespół z Żernik. Piłkarze Piasta stosowali wysoki pressing niemal przez całe spotkanie, co w konfrontacji z młodzieżą z Oporowaskiej jest z pewnością nie lada wyczynem. Jakkolwiek trudno się cieszyć z przegranej, tak nie sposób nie dostrzec pozytywów w postawie piłkarzy Marka Kowalczyka. Miejmy nadzieję, że doświadczenie zbierane w meczach z takim rywalem jak Śląsk, przełoży się na dobrą grę w rundzie wiosennej.
W piątym meczu sparingowym Piast zmierzył się natomiast w Oleśnicy z tamtejszą Pogonią. Współlider wrocławskiej okręgówki okazał się wymagającym rywalem, a wynik meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie to gospodarze schodzili z boiska jako zespół zwycięski, a wynik 3:2 był odzwierciedleniem szybkiego i emocjonującego widowiska. W szeregach Wrocławian po raz kolejny nieźle spisali się napastnicy, a bramki Antonio i Czerwińskiego były odpowiednio 8-smą i 6-stą strzeloną przez nich w piątym meczu towarzyskim. Martwi nieco ilość bramek traconych, jednak miejmy nadzieję, że formacja defensywna, która zgrywa się w nowym ustawieniu, do pierwszego meczu ligowego zdąży się odpowiednio przygotować.
Przed Piastem dwa ostatnie sparingi. W najbliższą sobotę żółto-czarni gościć będą na Pilczycach, gdzie staną w szranki z miejscowym Parasolem, a w ostatni przedligowy weekend Kowalczyk i spółka wyruszą do Goszcza, gdzie o godz. 11.00 stoczą ostatni bój sparingowy z liderem ligi okręgowej Wiwą Goszcz.