Udana inauguracja domowa Trampkarzy Piasta [Piast Żerniki – Tęcza Brzezia Łąka]

Bardzo udanie zainaugurowali sezon 2020/2021 na Osinieckiej trampkarze Piasta Żerniki. Ekipa dowodzona przez Daniela Wojsę pozostawiła w pokonanym polu lidera z Brzeziej Łąki. Mecz toczył się pod znakiem ataków z obu stron. Pierwsi do głosu doszli goście za sprawą Gracjana Bartoszka, który sprytnym strzałem w 16 minucie pokonał Filipa Łazarewicza. Na bramkę gości odpowiedział w 1 minucie Mikołaj Widawski potężną bombą z 20 metrów pokonując bezradnego bramkarza Tęczy. Na prowadzenie zespół Tomasza Piątkowskiego wyprowadził Hubert Grześ, który w 29 minucie pięknym strzałem głową na bramkę zamienił dośrodkowanie Daniela Wojsy.

W drugiej połowie podrażnieni goście ruszyli do ataku. To jednak żółto-czarni po jednej z kontr podwyższyli wynik spotkania na 3:1. Na listę strzelców wpisał się powracający do wysokiej formy Mikołaj Widawski. Kiedy w 60 minucie Bartoszek potężną bombą z 35 metrów zdobył kontaktową bramkę stało się oczywistym, ze emocje nie opuszczą zgromadzonych na Osinieckiej kibiców do ostatnich sekund meczu. Tęcza przeniosła ciężar gry na połowę Piasta, gospodarze natomiast zabójczo kontratakowali. Na pięć minut przed ostatnim gwizdkie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Tęczy znalazł się świetny tego dnia Janek Woźniak i precyzyjnym strzałem w długi róg zakończył emocje w meczu Piasta z dotychczasowym liderem.

Piast pokazał się więc swoim kibicom z bardzo dobrej strony. Już we wtorek żółto-czarni zmierzą się na Osinieckiej w zaległym meczu Forzą Wrocław. Wszystkich kibiców zapraszamy na mecz III kolejki w najbliższy wtorek na godz. 17.30.