Wzięli przykład z seniorów [Młodzik: Piast Żerniki – AP II Football]

Pozazdrościli pierwszej drużynie Piasta wyników w Pucharze Polski młodzicy klubu z Osinieckiej i w inauguracyjnym meczu pokonali drugi zespół AP Football Wrocław właśnie w wymiarze 10:0.

Pomimo braku kilku kluczowych zawodników najmłodsza ligowa ekipa Piasta zagrała inaugurujący sezon 2020/2021 mecz z pełną werwą. Klasą sam dla siebie był Kamil Pomorski, który aż czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Wtórował mu Patryk Olejnik, który nie omieszkał ustrzelić hat-tricka. Na listę strzelców wpisywali się również Michał Majecki, oraz najmłodsi piłkarze Piasta z rocznika 2011 Kuba Wąsiak i Bartek Zieliński.

Na pochwały zasługuje cały zespół żółto czarnych. Nominalny bramkarz Cyryl Babiarz rozegrał świetne zawody na pozycji środkowego obrońcy. Udane debiuty w barwach żernickich zaliczyli Olek Magnowski i Karol Kiełbasa. Całą grą doskonale dowodził kapitan zespołu Maciej Gemza, a wszyscy pozostali zawodnicy z powodzeniem stanęli na wysokości zadania.

Trzeba przyznać, że młoda ekipa AP II miała w swoich szeregach jeszcze większą ilość młodych zawodników. Momentami młodziutki zespół zza miedzy prezentował się bardzo ciekawie. Ostatecznie jednak drużyna Piasta wysoko pokonał na inaugurację AP II Football i rozbudziła apetyty kibiców na kolejne zwycięstwa. Sztuka będzie jednak niełatwa ponieważ za tydzień młodzi adepci futbolu z Żernik zmierzą się z czwartym zespołem WKS Śląska Wrocław. Mecz z wojskowymi rozpocznie się 13.09 o godz. 11.00 na stadionie Oławka na Niskich Łąkach. Zapraszamy!!!

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”50″ number_of_columns=”4″ display_view=”default”]